پروژه های قابل انجام:تشخیص پلاک خودرو با استفاده از ARM و FPGA

به نام خدا

امروزه یکی از صنعت های رو به توسعه پردازش تصویر می باشد. از این صنعت در کاربرد های مختلفی از قبیل هوا فضا، پزشکی، مهندسی ، نظامی و… استفاده می شود.

یکی از پروژه هایی که دانشگاه های مختلف معتبر در سطح جهان همواره از آن استقبال می کنند نیز، پروژه های مرتبط با پردازش تصویر می باشد. چرا که در این پروژه ها از بلوک های مختلفی از جمله هوش مصنوعی، پردازنده ویدئو و … استفاده می شود و همواره برای بهتر نمودن عملکرد سیستم در قسمت های مختلف سیستم از قبیل هوش مصنوعی و سایر بلوک ها از الگوریتم های اصلاح شده استفاده می گردد و همین امر موجب فعال بودن پروژه های پردازش تصویر در سطح دنیا شده است.

امروزه یکی از اموری که نیاز به پردازش تصویر سریع و بلادرنگ (Real Time) دارد کنترل ترافیک می باشد. نوعی از کاربرد در این زمینه تشخیص پلاک خودرو می باشد.

در بسیاری از سیستم ها این پردازش به کامپیوتر سپرده شده است. یعنی توسط دوربین تصویر گرفته شده و به مرکزی برای پردازش ارسال می شود که در آنجا کامپیوتر ها هستند که پردازش نهایی را انجام می دهند.

اما امروزه به منظور کاهش هزینه ها و استفاده ساده تر از سیستم تشخیص پلاک خودرو تمایل به استفاده از سیستم های embedded برای این امر می باشد.

در مقاله ای که در ضمیمه این پست آمده است به برسی عملکرد این پروژه با استفاده از پردازنده FPGA و ARM همراه DSP می پردازد.

  www.ntaco.ir _ ANPR (1٫6 MiB, 335 hits)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *