راه اندازی FAT و کار با حافظه های MMC و SDC با AVR – قسمت 2

به نام خدا

راه اندازی FAT با AVR قسمت 2 : تنظیمات MMC و SDC در CodeVision

در قسمت قبل با تعاریف اولیه FAT آشنا شدیم،در ادامه بحهث راه اندازی FAT با AVR در این قسمت می خواهیم به تنظیمات کارت های حافظه MMC و SDC در نرم افزار CodeVision بپردازیم.

بعد از آن که پروژه خود را در نرم افزار CodeVision ساختیم برای فعال کردن کتابخانه های FAT و استفاده از کارت های حافظه به مسیر زیر می رویم:

Project / Configure

سپس در پنجره باز شده به Tab های زیر می رویم :

C Compiler / Libraries / MMC/SD/SD HC Card

و پنجره زیر را مشاهده می نماییم:

Configure

 

برای مشاهده تنظیمات فوق ابتدا باید تیک گزینه Enable MMC/SD/SD HC Card and FAT Support را بزنیم و سپس تنظیمات بالا را مشاهده می کنیم.

این تنظیمات به دو دسته قابل تنظیم و غیر قابل تنظیم تقسیم می شود. تنظیمات غیر قابل تنظیم شامل پین های است که برای پروتکل SPI استفاده می شود که آن ها را همان گونه که تنظیم شده باید استفاده کنیم و تنظیمات قابل تغییر مربوط به پایه های است که کاربرد های Optional (انتخابی) دارند. این پایه ها نیز دودسته می باشند یک دسته از آنها حتما باید استفاده گردند و گروه دیگر را می توان استفاده نکرد.

پایه CS همان پایه Chip Select پروتکل SPI است و لازم است که استفاده گردد، اما پایه های CD و WP به ترتیب Card Detector و Write Protect می باشد که می توان از آن ها بسته به کاربرد ها استفاده شود و یا استفاده نشود.

نکته ای را که این تنظیمات باید بدانیم آن است که پایه هایی را که کنار آن ها “/” قرار داده شده به معنی Active Low بودن آن پایه ها می باشد.

در قسمت بعد به برسی توابع FAT در CodeVision می پردازیم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *