LPC4088 میکروکنترلری با مدرن ترین هسته ARM

LPC4088 میکروکنترلری با مدرن ترین هسته ARM

LPC4088 میکروکنترلری با مدرن ترین هسته ARM  است که با بهره گیری از این هسته پرقدرت یعنی CORTEX-M4  به گزینه قدرتمند، سریع و البته کاملاً اقتصادی برای کارهای پردازش سیگنال تبدیل شده است. این هسته پرسرعت به دلیل دارا بودن واحد FPU  ، مخفف سه کلمه Floating Point Unit،  میتواند عملیات پردازشی را با سرعت بسیار زیادتری نسبت به هسته های فاقد FPU انجام دهد. بخش زیادی ازعملیات های پردازشی شامل محاسبات اعداد شناور(اعشاری) می باشد که در هسته های معمولی این عملیات به CPU سپرده میشود ، البته مشکل از آنجا پدید می آید که CPU برای این نوع محاسبات بهینه عمل نمی کند و بازدهی و سرعت انجام محاسبات به شدت کاهش می یابد. برای حل این نقص واحدی به نام FPU طراحی شد تا انجام عملیات پردازشی حاوی محاسبات اعشاری به این واحد سپرده شود و این واحد به دلیل طراحی تک منظوره و بهینه برای عملیات پردازشی، عملکرد بهتری را ارائه میکند.

البته شایان ذکر است که واحد FPU تنها برای پردازش دیجیتال نیست. برای مثال در زمینه طراحی منوها و رابط های گرافیکی توسط کتابخانه emwin، این واحد کمک شایانی به اجرای سریع و درلحظه گرافیک شما میکند. علت این رفتار اینست که در بسیاری از برنامه های از جمله برنامه های ساخت گرافیک یا استفاده از سیستم عامل ها از محاسبات اعشاری استفاده می شود و این امر اهمیت این واحد و به طور کلی جایگاه ARM-CORTEX-M4 را مشخص میکند. پس اگر میخواهید سیستم عامل سریع و یا گرافیک بی نقصی داشته باشید و پول زیادی خرج نکنید شاید LPC4088 یکی از گزینه های خوب برای شما باشد.

شرکت نوین تراشه برای اولین بار در سطح ایران ، اقدام به برگزاری دوره آموزشی LPC4088 با هدف انتقال تکنولوژی و ارتقاع سطح دانشجویان  میکند.

برخی از قابلیت های برجسته هسته های جدید cortex-M4 عبارت است از:

  • عملکرد بسیار قدرتمند در عملیات پردازش سیگنال های دیجیتال (DSP)
  • مصرف بهینه و بسیار پایین انرژی نسبت به خانواده های پیشین
  • استفاده آسان و ساده از این هسته ها برای اجرای اهداف پردازشی
  • پورت های ورودی و خروجی تک سیکل (Single-Cycle I/O Port)
  • دسترسی پورت دیباگ (Debug Access Port)
CORTEX-M4

CORTEX-M4

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *